Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
Ολυμπιακοί Αγώνες: Το πρόγραμμα της Κυριακής

Ολυμπιακοί Αγώνες: Το πρόγραμμα της Κυριακής

Σε πλήρη εξέλιξη συνεχίζονται την Κυριακή 1 Αυγούστου οι Ολυμπιακοί Αγώνες.

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει αναμετρήσεις σε 23 αγωνίσματα.

Όλη η αγωνιστική δραστηριότητα της διοργάνωσης θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από την ΕΡΤ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Κυριακής:

Γυμναστική

Γυναίκες

11:55 Άλμα τελικός

13:27 Ασύμμετροι ζυγοί τελικός

Άνδρες

11:00 Ασκήσεις εδάφους τελικός

12:44 Πλάγιος ίππος τελικός

Στίβος

Γυναίκες

03:10

Σφυροβολία προκριματικά

3.000μ. στιπλ προκριματικά

Μήκος προκριματικά

Σφαιροβολία τελικός

13:00

100μ. εμπόδια ημιτελικά

Τριπλούν τελικός

Άνδρες

03:10

400μ. προκριματικά

13:00

Ύψος τελικός

100μ. ημιτελικά

800μ. ημιτελικά

400μ. εμπόδια ημιτελικά

100μ. τελικός

Μπάντμιντον

Γυναίκες

14:30 Μικρός τελικός

14:30 Τελικός

Άνδρες

07:00 Μονό προημιτελικά

Μεικτό

07:00 Τελικός

Μπέιζμπολ

06:00 Νοκ άουτ

13:00 Νοκ άουτ

Μπάσκετ

Γυναίκες

04:00 Καναδάς-Ισπανία

15:00 Ν. Κορέα-Σερβία

Άνδρες

07:40 Αργεντινή-Ιαπωνία

11:20 Ισπανία-Σλοβενία

Μπιτς βόλεϊ

Άνδρες – Γυναίκες

03:00 Φάση των 16

Πυγμαχία

Γυναίκες

05:00 48-51κ. προημιτελικά

11:00 48-51κ. προημιτελικά

Άνδρες

05:00

52-57κ. προημιτελικά

63-69κ. ημιτελικά

69-75κ. προημιτελικά

75-81κ. ημιτελικά

+91κ. προημιτελικά

11:00

52-57κ. προημιτελικά

63-69κ. ημιτελικά

69-75κ. προημιτελικά

75-81κ. ημιτελικά

+91κ. προημιτελικά

ΒΜΧ

Γυναίκες – άνδρες

04:10 Τελικοί

Καταδύσεις

Γυναίκες

09:00 3μ. βατήρας τελικός

Ιππασία

01:45 Ομαδικό cross country

Ξιφασκία

Άνδρες

03:00 Ξίφος ασκήσεως (φάση 16-προημιτελικά-ημιτελικά)

12:30 Ξίφος ασκήσεως Μικρός τελικός

13:50 Ξίφος ασκήσεως τελικός

Γκολφ

Άνδρες

01:30 Τελικός

Χάντμπολ

Άνδρες

03:00 Πορτογαλία-Ιαπωνία

05:00 Αίγυπτος-Μπαχρέιν

08:15 Ισπανία-Αργεντινή

10:15 Νορβηγία-Γαλλία

13:30 Γερμανία-Βραζιλία

15:30 Δανία-Σουηδία

Χόκεϊ

Άνδρες

03:30 Γερμανία-Αργεντινή Προημιτελικά

06:00 Αυστραλία-Ολλανδία Προημιτελικά

12:30 Βέλγιο-Ισπανία Προημιτελικά

15:00 Ινδία-Μ. Βρετανία Προημιτελικά

Ιστιοπλοΐα

Γυναίκες

06:00 470, Laser

Άνδρες

06:00 Finn, 470, Laser

Μεικτό

06:00 Nacra 17

Σκοποβολή

Άνδρες

02:30 25μ πιστόλι ταχείας βολής

Πινγκ πονγκ

Γυναίκες - ομαδικό

04:00 Φάση 16

08:30 Φάση 16

13:30 Φάση 16

Άνδρες - ομαδικό

04:00 Φάση 16

08:30 Φάση 16

13:30 Φάση 16

Κολύμβηση

Γυναίκες

06:30

50μ. ελεύθερο τελικός

4Χ100μ. μεικτό τελικός

Άνδρες

06:30

50μ. ελεύθερο τελικός

1.500μ. ελεύθερο τελικός

4Χ100μ. μεικτό τελικός

Τένις

Γυναίκες

06:00 Διπλό τελικός

Άνδρες

06:00 Μονό τελικός

Μεικτό

06:00 Τελικός

Βόλεϊ

Άνδρες

03:00 Πολωνία-Καναδάς

05:05 Βραζιλία-Γαλλία

08:20 Ρωσία-Τυνησία

10:25 Ιταλία-Βενεζουέλα

13:40 Ιαπωνία-Ιράν

15:45 ΗΠΑ-Αργεντινή

Άρση Βαρών

Γυναίκες

07:50 76κ.

13:50 76κ. τελικός

Πόλο

Γυναίκες

08:00 Ουγγαρία-Κίνα

09:30 Ολλανδία-Καναδάς

12:20 Ρωσία-Ιαπωνία

13:50 Αυστραλία-Ν. Αφρική

Πάλη

Γυναίκες

05:00

Ελευθέρα 76κ. προκριματικά

Ελευθέρα 76κ. προημιτελικά

12:15

Ελευθέρα 76κ. ημιτελικά

Άνδρες

05:00

Ελληνορωμαϊκή 60κ. προκριματικά

Ελληνορωμαϊκή 130κ. προκριματικά

Ελληνορωμαϊκή 60κ. προημιτελικά

Ελληνορωμαϊκή 130κ. προημιτελικά

12:15

Ελληνορωμαϊκή 60κ. ημιτελικά

Ελληνορωμαϊκή 130κ. ημιτελικά